Sözcü Plus Giriş

ABD Başkanı Trump’tan flaş Suriye açıklaması!

ABD Başkanı Trump, Kongrede yaptığı Birliğin Durumu konuşmasında, "IŞİD'in kalıntılarını yok etmek için müttefiklerimizle birlikte çalışıyoruz, artık savaşçılarımızın Suriye'den evlerine dönme vakti geldi" dedi. Öte yandan Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile 27-28 Şubat'ta Vietnam'da görüşeceğini açıkladı.

06:15 -
ABD Başkanı Trump’tan flaş Suriye açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık koltuğundaki ikinci “Birliğin Durumu” konuşmasını Temsilciler Meclisi Genel Kurul salonunda yaptı.

Fotoğraf: Reuters

29 Ocak’ta yapılması planlanan, ancak federal hükümetin kapalı olması sebebiyle 5 Şubat gününe ertelenen konuşmanın yapıldığı oturuma, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi başkanlık etti.

İLGİLİ HABERABD'den itiraf gibi rapor: YPG, PKK'nın Suriye'deki milisleriABD'den itiraf gibi rapor: YPG, PKK'nın Suriye'deki milisleri

“SURİYE’DEN EVLERİNE DÖNME ZAMANI GELDİ”

ABD Başkanı Trump konuşmasında, “IŞİD’in kalıntılarını yok etmek için müttefiklerimizle birlikte çalışıyoruz, artık savaşçılarımızın Suriye’den evlerine dönme vakti geldi” dedi.

Trump, “Afganistan’da siyasi bir çözüme ulaşmak için müzakerelerimizi hızlandırdık. Taliban dahil Afganistan’daki gruplarla görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Reuters

KİM İLE GÖRÜŞECEĞİ TARİHİ AÇIKLADI

Trump, Kuzey Kore lideri Kim ile yapacağı 2. zirvenin Vietnam’da 27-28 Şubat’ta gerçekleşeceğini ilan etti.

İLGİLİ HABERKim Jong-un'dan şaka gibi hediyeKim Jong-un'dan şaka gibi hediye

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, 12 Haziran 2018’de Singapur’da yapılan tarihi zirvede ilk kez bir araya gelmişti. Zirvede iki lider kapsamlı bir anlaşmaya imza atmıştı.

Bu görüşmenin ardından Kim yönetimi nükleer silah programını askıya almış ve füze denemelerine son vermişti. AA

Son güncelleme: 10:30 04.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more