Sözcü Plus Giriş

Son dakika haberi… ABD’den flaş karar: Çok sayıda asker göndermeyi planlıyorlar

Reuters haber ajansı, gündeme bomba etkisi yaratan bir özel haberi okuyucularına aktardı. Reuters'a konuşan kaynaklar, ABD'nin Suudi Arabistan'a çok sayıda ek asker göndermeyi planladığını söyledi.

Sozcu.com.tr
18:30 -
Son dakika haberi… ABD’den flaş karar: Çok sayıda asker göndermeyi planlıyorlar

Son dönemde İran ile Suudi Arabistan arasında yaşanan gerilim ABD’yi harekete geçirdi… ABD Başkanı Trump’ın Suriye’den askerlerini çekme kararı sonrasında, “Orta Doğu’dan çok daha önce çıkmalıydık” açıklamasını yaparken Reuters’a konuşan kaynaklar ABD’nin Suudi Arabistan’a çok sayıda asker göndereceğini öne sürdü.

İLGİLİ HABERBarış Pınarı Harekâtı üçüncü gününde: Sözcü sıcak bölgedeBarış Pınarı Harekâtı üçüncü gününde: Sözcü sıcak bölgede

14 Eylül’de Suudi Arabistan’daki petrol rafinerilerine düzenlenen saldırı sonrasında ABD’nin bu kararı aldığı belirtildi. ABD Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmadı. Reuters’a konuşan kaynaklar kaç askerin gönderileceğine dair net bir açıklama yapmazken gönderilecek asker sayısının “binlerce olabileceği” belirtildi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Putin'den ilk Barış Pınarı Harekâtı açıklamasıSon dakika... Putin'den ilk Barış Pınarı Harekâtı açıklaması
Son güncelleme: 19:50 11.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more