ABD’den flaş karar: Çok sayıda asker göndermeyi planlıyorlar

Reuters haber ajansı, gündeme bomba etkisi yaratan bir özel haberi okuyucularına aktardı. Reuters'a konuşan kaynaklar, ABD'nin Suudi Arabistan'a çok sayıda ek asker göndermeyi planladığını söyledi.

ABD’den flaş karar: Çok sayıda asker göndermeyi planlıyorlar

Son dönemde İran ile Suudi Arabistan arasında yaşanan gerilim ABD’yi harekete geçirdi… ABD Başkanı Trump’ın Suriye’den askerlerini çekme kararı sonrasında, “Orta Doğu’dan çok daha önce çıkmalıydık” açıklamasını yaparken Reuters’a konuşan kaynaklar ABD’nin Suudi Arabistan’a çok sayıda asker göndereceğini öne sürdü.

Barış Pınarı Harekâtı üçüncü gününde: Sözcü sıcak bölgede İlginizi Çekebilir Barış Pınarı Harekâtı üçüncü gününde: Sözcü sıcak bölgede

14 Eylül’de Suudi Arabistan’daki petrol rafinerilerine düzenlenen saldırı sonrasında ABD’nin bu kararı aldığı belirtildi. ABD Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yapmadı. Reuters’a konuşan kaynaklar kaç askerin gönderileceğine dair net bir açıklama yapmazken gönderilecek asker sayısının “binlerce olabileceği” belirtildi.

Son dakika... Putin'den ilk Barış Pınarı Harekâtı açıklaması İlginizi Çekebilir Son dakika... Putin'den ilk Barış Pınarı Harekâtı açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...