Sözcü Plus Giriş

Anket sonuçları ortaya koydu: Trump’ın işine geliyor

ABD'de yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 54'ü "IŞİD elebaşı Ebubekir el Bağdadi'nin öldürülmesi konusunda Başkan Donald Trump'a kredi verilmesi gerektiğini" düşünüyor.

Sozcu.com.tr
08:15 -
Anket sonuçları ortaya koydu: Trump’ın işine geliyor

Amerikan Washington Post Gazetesi ve ABC Televizyonu Bağdadi’nin öldürülmesinin Trump’ın imajını nasıl etkilediğini tespit etmek üzere 27-30 Ekim arasında 1003 kişi ile anket yaptı.

Katılımcıların yüzde 54’ü “IŞİD elebaşının öldürülmesinde Trump’a kredi verilmeli mi?” sorusuna “önemli ölçüde kredi verilmeli” yanıtını verirken, yüzde 39 ise “Trump’a bu saldırıda önemli bir rol biçilmemesi gerektiğini” savundu.

Anketin sonuç değerlendirmesinde, El Kaide lideri Usama Bin Ladin’in öldürülmesinin ardından yapılan anketlerde katılımcıların yüzde 76’sının aynı soruya “önemli bir kredi verilmeli” yanıtı verdiği belirtildi.

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere göre; katılımcıların yüzde 54’ü Trump’ın halen güçlü bir diler olmadığı, yüzde 44’ü ise olduğu görüşünü dile getirdi.

Diğer taraftan, katılımcıların yüzde 54’ü Bağdadi’nin öldürülmesinin ABD’yi daha güvenli bir hale getirmediği, yüzde 26’sı ülkenin daha güvenli hale geldiği, yüzde 16’sı ise daha tehlikeli bir hâl aldığı görüşünü ifade etti.

İLGİLİ HABERDünyanın 1 numaralı gündem maddesi: Operasyonda iç çamaşırı detayıDünyanın 1 numaralı gündem maddesi: Operasyonda iç çamaşırı detayı
Son güncelleme: 16:48 01.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more