Sözcü Plus Giriş

Barış Pınarı Harekâtı: ABD askerleri bir bölgeden daha çekildi

ABD'nin çok okunan gazetelerinden Washington Post'a konuşan kaynaklar, bölgedeki Amerikan askerlerinin üçüncü kentten de ayrıldığını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Tel Abyad ve Resulayn'dan ayrılan Amerikan askerinin bugün Ayn El İsa kasabasını terk ettiği belirtildi.

Sozcu.com.tr
14:57 -
Barış Pınarı Harekâtı: ABD askerleri bir bölgeden daha çekildi

ABD Başkanı Trump’ın geçen hafta Suriye’deki bazı bölgelerde konuşlanan ABD askerini çekme kararı sonrasında bugün sıcak bir gelişme yaşandı… TSK’nın sınır güvenliğini korumak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD’e karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı devam ederken, ABD’nin çok okunan gazetelerinden Washington Post flaş bir habere imza attı.

ABD basınında yer alan haberlerde Amerikan askerleri Tel Abyad ve Resulayn’dan sonra Ayn El İsa kasabasını terk etti. Washington Post’a konuşan bir ABD’li yetkili ABD askerinin bugün Ayn El İsa kasabasından çekildiğini aktardı. Washington Post’a konuşan ABD’li yetkili bu bölgenin ana yol üzerinde olduğunu hatırlatırken bu gelişme dolayısıyla Amerika’nın Suriye’nin derinliğindeki varlığını zora sokacağını söyledi.

ABD’nin geri çekilmesiyle birlikte ABD askerinin tedarik zincirinin bozulduğu kaydedildi.

Son güncelleme: 12:21 14.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more