Sözcü Plus Giriş

Bütün ülke şokta: Japonya’da ölü sayısı her dakika artıyor

Japonya şokta... 19'uncu yüzyıla dek bin yılı aşkın süre ülkenin başkenti olan Kyoto şehrinde bir animasyon stüdyosu kundaklandı. Olayda ilk belirlemelere göre en az 13 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken kısa bir süre sonra bu sayının iki katına çıktığı belirtildi. Yetkililer yangının söndürüldüğünü ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. Yetkililer ölü sayısının 33 olduğunu duyurdu.

Sozcu.com.tr
12:06 -
Bütün ülke şokta: Japonya’da ölü sayısı her dakika artıyor

Uzun yıllar Japonya’nın başkenti olan ve Konya ile İstanbul’un kardeş şehri olan Kyoto kenti korkunç bir saldırıya sahne oldu… Kyoto’da bulunan bir animasyon stüdyosuna “Geber” diyerek giren ve kundaklayan bir saldırganın başlattığı yangından kötü haber peş peşe geliyor…

Güvenlik güçleri ve itfaiyenin müdahale ettiği alevlerin arasında kalan en az 23 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Kyoto İtfaiyesi, 13 kişinin yaşamını yitirdiğini doğrularken en az 10 kişinin de cansız halde bulunduğunu aktardı. Arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını açıklayan yetkililer ölü sayısının 33’e çıktığını açıkladı.

Yetkililer, gece saatlerinde bir adamın “Geberin” diye bağırarak elindeki benzini döktüğünü ve daha sonra binayı yaktığını duyurdu.

 

Son güncelleme: 08:53 19.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more