Sözcü Plus Giriş

Dünya bu karelerle izliyor: Thomas Cook mağdurları böyle gittiler…

Dünyanın en büyük turizm şirketlerinden Thomas Cook'un batması sonrasında uluslararası kamuoyu yaşananları yakından takip ediyor... Birçok ülkede adeta mahsur kalan turistler ülkelerine dönmeye çalışırken Reuters haber ajansı, Dalaman Havalimanı'nda İngilizlerin kitleler halinde uçağa binme çabalarını dünyaya duyurdu.

Sozcu.com.tr
07:32 -
Dünya bu karelerle izliyor: Thomas Cook mağdurları böyle gittiler…

İngiltere merkezli turizm şirketi Thomas Cook’un iflas bayrağı çekmesinin yankıları bütün dünyada hissediliyor… Her yıl milyonlarca turistin tatil yapmasına aracı olan kuruluşun batması sonrasında tatildeki insanlar arasında “mahsur kalma” paniği yaşanıyor. Aylar ve hatta yıllar önce alınan biletlerinin geçersiz olma ihtimaline karşı İngiliz turistler ülkelerine dönmeye başladı.

Check-in yaptıktan sonra uçağa giriş yapmak isteyen İngilizler izdiham yarattı.

Thomas Cook’un batışının hem ekonomik hem de sosyal etkilerini yakından izleyen uluslararası basın kuruluşları ve ajanslar tatildeki İngilizlerin yaşadıkları zorlukları haberleştirdi. Reuters haber ajansı, özellikle İngiliz turistin yoğun olarak tercih ettiği Dalaman’daki havalimanında bu sabaha karşı yaşananları dünya kamuoyuyla paylaştı.

Ebeveynleri sırada beklerken çocuklar keyiflerine baktı.

Türkiye’de mahsur kalmamak ve uçaklarına binmek isteyen yüzlerce İngiliz turist havayolu şirketi yetkilileriyle görüştü.

Son güncelleme: 10:01 25.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more