Sözcü Plus Giriş

NATO Liderler Zirvesi’nde ilginç görüntü: Erdoğan’ı son anda durdurdular

Uluslararası kamuoyu İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşananları anbean takip ediyor... Londra'da bugün liderler bir araya geldi. Watford'daki toplantı öncesinde NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile İngiltere Başbakanı Johnson konukları karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tokalaşma merasimi sırasında çekilen görüntüler dikkat çekti.

Sozcu.com.tr
12:01 -
NATO Liderler Zirvesi’nde ilginç görüntü: Erdoğan’ı son anda durdurdular

NATO üyesi ülkelerin liderleri ittifakın 70’inci yıl dönümü için bir araya geliyor…

Dün ikili görüşmelerin ve “mini zirvelerin” gerçekleştiği İngiltere’nin başkenti Londra’da bugün de aile fotoğrafı çekildikten sonra NATO Liderler Zirvesi başladı.

Dün ABD Başkanı Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un basın toplantısı ve Fransa-Türkiye-İngiltere-Almanya arasında gerçekleşen dörtlü mini zirve NATO gündeminin en önemli gelişmeleri arasındaydı.

Erdoğan, Stoltenberg ve Johnson ile kameralara poz verdi.

Bugün NATO Liderler Zirvesi gerçekleşirken NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve İngiltere Başbakanı Johnson liderleri karşıladı. İki lider etkinliğe katılan bütün liderlerle tokalaştıktan sonra kameralara poz verdi.

Londra’da gerçekleşen NATO Liderler Zirvesi’nde aile fotoğrafı çekildi.

Bu sırada sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ve Johnson ile tokalaştıktan sonra sahneden inmek için ilerlerken iki ev sahibi lider şaşırdı. Stoltenberg ve Johnson, Erdoğan’ı kibarca yönlendirerek poz vermek için hatırlatma yaptı.

Tokalaşma sırasında ABD Başkanı Donald Trump da yönünü şaşırdı. Stoltenberg ve Johnson tokalaşma sonrasında ters yöne hareket edince son anda durduruldu.

Bu sırada liderler tebessüm ettikten sonra Erdoğan fotoğraf çekilmesinin ardından sahneden indi.

İLGİLİ HABER70'inci yıla resmen Türkiye damga vurdu70'inci yıla resmen Türkiye damga vurdu

NATO üyesi ülkelerin liderleri dün Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth’in ev sahipliğinde Buckingham Sarayı’nda düzenlenen davete katılmıştı.

İLGİLİ HABERTrump'ın Türkiye açıklamaları liderlerin gündemine oturdu: Dedikodu yaparken yakalandılarTrump'ın Türkiye açıklamaları liderlerin gündemine oturdu: Dedikodu yaparken yakalandılar

Detaylar geliyor…

Son güncelleme: 10:10 05.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more