Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan flaş açıklamalar: İmamoğlu sorusuna yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 için gittiği Japonya'nın Osaka kentinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Erdoğan, F-35 konusunda yaşanan anlaşmazlık hakkında ise, "1.25 milyar dolar harcadık. Eğer yaptırım uygulanırsa uluslararası mahkemeye başvururuz" dedi. Erdoğan, İmamoğlu ile ilgili bir soruya da yanıt verdi.

Sozcu.com.tr
09:56 -
Erdoğan’dan flaş açıklamalar: İmamoğlu sorusuna yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya’da ülkenin çok okunan gazetelerinden Nikkei’ye özel açıklamalarda bulundu. Erdoğan, kendisine yöneltilen, “Trump’ın Türkiye’ye yaptırım uygulamasını engelleyebilecek misiniz” şeklindeki bir soruya, “G-20 Zirvesi’nde Trump ile görüşmemizin ikili ilişkimizdeki düğümleri ortadan kaldırmak ve ortaklığımızı güçlendirmek için önemli olacağına inanıyorum” dedi.

Erdoğan’ın özel röportajı, gazetede geniş yer buldu.

Erdoğan, Trump’ın Temmuz ayında Türkiye’yi ziyaret edebileceğini dile getirirken, F-35 projesi hakkında ise, “Biz şimdiden F-35 projesi için 1.25 milyar dolar ödeme yaptık. Eğer böyle yanlış bir hamle yaparlarsa bunu uluslararası mahkemeye taşırız çünkü harcadığımız parayı geri almak isteriz” dedi. F-35 konusunda, “Biz bir pazar, bir alıcı değiliz bir aynı zamanda üretici ortağız” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERAmerikan medyasından ses getirecek yorum: Seçimden sonra iki yol varAmerikan medyasından ses getirecek yorum: Seçimden sonra iki yol var

İMAMOĞLU SORUSUNA YANIT VERDİ
Japon basınının gündeminde 23 Haziran İstanbul seçimleri de vardı… Röportaj sırasında il meclisinde AKP’nin hakimiyeti olduğunu dile getirilen Erdoğan, kendisine yöneltilen, “İstanbul İl Meclisi’nde İmamoğlu ile çalışacak mısınız” sorusunu yanıtladı. Erdoğan, “Eğer İstanbul’a fayda katacak gerçekçi projelerle gelirse elbette AKP grubu destekleyecektir. Fakat kabul edilemez projelerle gelirse İstanbul’un iyiliği için bu tür projelere destek vermeyeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın röportajı Momoko Kidera ve Sinan Tavşan imzasıyla yayınlandı.

Erdoğan Trump hakkında, “Bay Trump Türkiye’nin endişelerini, neden bu sisteme ihtiyacımız olduğunu ve bu noktaya nasıl geldiğimizi biliyor. Umudum bu görüşmede en iyi sonucu almak ve bu sorunu bitirmek” dedi.

İLGİLİ HABERBütün dünyayı yıkan görüntü: Baba kız böyle boğulduBütün dünyayı yıkan görüntü: Baba kız böyle boğuldu

 

Son güncelleme: 13:21 06.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more