Reuters bu kareyi Barış Pınarı Harekâtı sonrasında paylaştı

TSK'nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD'e karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı devam ederken Reuters Suruç yakınlarında çekilen bir fotoğrafı paylaştı. Sınır kasabası Suruç karşısında görülen ve ABD'ye ait gözlem noktasını görüntüleyen Reuters, "ABD'nin terk ettiği gözlem noktası" başlığını kullandı.

Reuters bu kareyi Barış Pınarı Harekâtı sonrasında paylaştı

ABD Başkanı Trump’ın geçen hafta aldığı karar sonrasında Amerikan askerleri Suriye’nin bazı noktalarından geri çekilmeye başlamıştı… ABD askerleri Tel Abyad ve Resulayn’dan ayrıldıktan sonra dün de Ayn El İsa kabasını terk etmişti.

Son dakika... Barış Pınarı Harekâtı: Bölgede dengeleri değiştirecek gelişmeler yaşanıyor İlginizi Çekebilir Son dakika... Barış Pınarı Harekâtı: Bölgede dengeleri değiştirecek gelişmeler yaşanıyor

Reuters bugün dünya kamuoyuna servis ettiği fotoğraflarda Şanlıurfa’nın Suruç kasabası karşısındaki ABD gözlem noktasının son halini paylaştı. Bir dönem ABD askerlerinin kullandığı gözlem noktasından Amerikan askerlerinin çekildiğini gözler önüne seren Reuters, “ABD’nin terk ettiği bir gözlem noktası Türk kasabası Suruç’tan görülüyor” başlığını kullandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...