Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan Venezuela mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihinin en büyük askeri ve siyasi krizini yaşayan Venezuela'da yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Halkın egemen olduğu, Başkanının seçimle iş başına geldiği Venezuela'ya postmodern bir koloni valisi atama gayreti içinde olanlar bilmelidir ki, bir ülkenin nasıl yönetileceği ancak demokratik seçimlerle belirlenebilir" dedi.

20:38 -
Erdoğan’dan Venezuela mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela’daki darbe girişiminin ardından Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Halkın egemen olduğu, Başkanının seçimle iş başına geldiği Venezuela’ya postmodern bir koloni valisi atama gayreti içinde olanlar bilmelidir ki, bir ülkenin nasıl yönetileceği ancak demokratik seçimlerle belirlenebilir. Demokrasilerde sandık esastır” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERSon dakika... Türkiye'den Venezuela açıklaması!Son dakika... Türkiye'den Venezuela açıklaması!

Erdoğan’ın Twitter’dan paylaştığı mesaj şöyle;

“Halkın egemen olduğu, Başkanının seçimle iş başına geldiği Venezuela’ya postmodern bir koloni valisi atama gayreti içinde olanlar bilmelidir ki, bir ülkenin nasıl yönetileceği ancak demokratik seçimlerle belirlenebilir. Demokrasilerde sandık esastır. Darbelerle mücadele etmiş, darbelerin yarattığı olumsuz sonuçları yaşamış bir ülke olarak, Venezuela’daki darbe girişimini kınıyoruz. Tüm dünya Venezuela’da halkın demokratik tercihlerine saygı duymak zorundadır.”

İşte o tweet;

 

İLGİLİ HABERSon dakika... Venezuela'da darbe girişimi! Maduro: Askerler bağlılıklarını bildirdiSon dakika... Venezuela'da darbe girişimi! Maduro: Askerler bağlılıklarını bildirdi
Son güncelleme: 12:21 01.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more