Sözcü Plus Giriş

Sudan’da BM helikopteri düştü: 3 ölü, 10 yaralı

Sudan'ın Abyei kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü bünyesinde görev yapan Etiyopya'ya ait askeri helikopterin düşmesi sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 10 kişi yaralandı.

23:26 -

Sudan-Güney sudan sınırındaki tartışmalı Abyei bölgesindeki BM Geçici Güvenlik Gücü’nden (UNISFA) yapılan açıklamada, Etiyopya'ya ait 23 kişilik mürettebatın bulunduğu “Mi-8 tipi” askeri helikopterin UNISFA karargahına düştüğü bildirildi. Olayda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 3’ü ağır 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERİtalyan Alpleri'nde uçak ve helikopter havada çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralıİtalyan Alpleri'nde uçak ve helikopter havada çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı

Açıklamada, helikopterin Sudan’ın Kurdufan eyaletinin güneyindeki Kadukli kentinden Güney Sudan sınırındaki tartışmalı Abyei bölgesine rutin görev değişimi için Etiyopya askerlerini taşıdığı kaydedildi.

UNISFA, helikopterin düşüş nedeninin henüz bilinmediğini açıkladı.

İLGİLİ HABERKurtarma için giden helikopter düştü, pilot ve yolcular hayatını kaybettiKurtarma için giden helikopter düştü, pilot ve yolcular hayatını kaybetti

Etiyopya’nın, UNISFA’nın Abyei’de barışı ve güvenliği sağlama çabalarını desteklemek için sahada yaklaşık 4 bin 500 personeli bulunuyor.

Sudan ve Güney Sudan, petrol zengini Abyei bölgesinin kendilerine ait olduğunu iddia ediyor. AA

İLGİLİ HABERBirleşmiş Milletler: ABD 23 sivili öldürdüBirleşmiş Milletler: ABD 23 sivili öldürdü
Son güncelleme: android-time 15:30 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more