Sözcü Plus Giriş

İngiliz muhalif siyasetçiden skandal paylaşım

İngiltere'de İşçi Parti'nin lideri Jeremy Corbyn, elleri kelepçeli bir kadının fotoğrafının yer aldığı "komik" görüntüyü sosyal medyada takipçileriyle paylaştı. Paylaşımın ardından kısa bir süre içinde fotoğrafı silen Corbyn hem tepki çekti hem de alay konusu oldu.

Sozcu.com.tr
12:04 -
İngiliz muhalif siyasetçiden skandal paylaşım

Arap saçına dönen Brexit süreciyle çalkalanan İngiltere, muhalif lider Jeremy Corbyn’in sosyal medyadaki paylaşımını konuşuyor… Ülkede Aralık ayının ortasında gerçekleşecek genel seçimler öncesinde İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn’in sosyal medyada paylaştığı bir görsel büyük tepki çekti.

Oy verme işlemi öncesinde seçmenin kayıt olması için sayılı gün kaldığını bir fotoğraf serisiyle anlatmak isteyen belgeselci Louis Theroux’nun paylaşımını takipçileriyle paylaşan Corbyn’in bu hamlesi büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Corbyn, paylaşımı kısa bir süre sonra sildi.

3 kareden oluşan kolajın ilk fotoğrafında iç çamaşırlı bir kadın ile bir adam yatakta uzanırken görülüyor. Bu karede kadın partnerine, “Beni bağlayıp gözlerimi kapatır mısın? İstediğini yapabilirsin” derken ikinci karede de yarı çıplak kadın elleri kelepçeli ve gözleri bağlı şekilde tek başına yatarken görülüyor. Bu karede genç kadın, “Tatlım?” diyerek partnerini ararken üçüncü karede partnerinin internet üzerinden seçmen kaydı oluşturduğu görülüyor.

Dün gece 11.54 sularında bu paylaşımı retweet, yani tekrardan takipçileriyle paylaşan Corbyn kısa bir süre sonra bu mesajı sildi. Fakat Corbyn’in paylaşımı gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı paylaşımla ilgili Corbyn’i alaya aldı.

İLGİLİ HABERAkıllara durgunluk veren olay: Mumyalanmış halde bulundularAkıllara durgunluk veren olay: Mumyalanmış halde bulundular

Bazı Twitter kullanıcıları, “Corbyn’in bunu neden paylaştığını anlamadım, nasıl hissetmeliyim” yorumunu yaparken bir diğer kullanıcı ise, “Corbyn’in bunu paylaştığına inanamıyorum. Adam adeta bir kral” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERDiplomatik rezalet: Katarlı diplomattan ahlaksız istekDiplomatik rezalet: Katarlı diplomattan ahlaksız istek
Son güncelleme: 11:55 26.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more