Sözcü Plus Giriş

İsrail’den garip hamle: Suriye’yi vurdular, bir de açıkladılar

Daha önce yaptığı saldırılar konusunda ketum davranan İsrail ordusundan şaşırtan bir açıklama geldi, Tansiyonun son saatlerde bir hayli gergin olduğu Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında İran'a ait bazı hedeflerin savaş uçaklarıyla vurulduğunu duyurdu.

07:52 -
İsrail’den garip hamle: Suriye’yi vurdular, bir de açıkladılar

İsrail ordusunun basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde Şam’ın kuzeydoğusundaki Akraba beldesi çevresinde İran destekli Kudüs Tugayları’na ait bazı hedeflerin vurulduğu belirtildi. Söz konusu hedeflerde son günlerde Suriye’den İsrail’e çok sayıda silahlı insansız hava aracıyla saldırı düzenlenmesinin planlandığı iddia edildi.

Öte yandan Beşşar Esed rejimine bağlı haber ajansı SANA’nın isimsiz bir askeri kaynağa dayandırarak verdiği haberde, “Saat 23:30’da Golan üzerinden Şam Havalimanı çevresine doğru gelen düşman hedefleri tespit eden hava savunma sistemlerimiz şu ana kadar düşman İsrail füzelerinin çoğunu hedeflerine ulaşmadan imha etti” ifadelerine yer verildi.

İsrail’in bu açıklamasına jet yanıt İran’dan geldi. İran Devrim Muhafızları, İsrail’in açıklamasını yalanlayarak, “İsrail, İran hedeflerini vurmadı” ifadesini kullandı. Yarı resmi haber ajansı ILNA’ya konuşan Devrim Muhafızları Generali Mohsen Rezai, “Bu bir yalan ve gerçek değil. İsrail ve ABD, İran’ın farklı merkezlerini vuracak kadar kuvvetli değil ve bizim askeri danışma merkezlerimiz hasar görmedi” dedi.

(AJANSLAR)

Son güncelleme: 09:52 06.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more