Sözcü Plus Giriş

Kadınla uygunsuz fotoğraf başını yaktı, linç ettiler

Kazakistan'da kan donduran bir olay yaşandı... Atırav şehrindeki bir petrol sahasında Kazak işçiler, Arap çalışanın bir kadınla seksi fotoğrafını bulunca deliye döndü. Fotoğrafı uygunsuz olarak tanımlayan Kazak işçiler paylaşımı yapan adamı linç etti. Kazaklar daha sonra diğer Arap işçilere de saldırdı. Adamın ülkeyi terk ettiği iddia edildi.

Sozcu.com.tr
11:03 -
Kadınla uygunsuz fotoğraf başını yaktı, linç ettiler

Kazakistan'ın Atırav şehrinden kan donduran bir son dakika haberi geldi… Atırav şehrindeki bir petrol sahasında Kazak işçiler Arap işçilere linç girişiminde bulundu. Dehşete düşüren olayda yumruklar tekmeler havada uçuştu, o korkunç anlar cep telefonu kameralarına yansıdı. Yaşananların fitilini alevleyen ise Arap bir işçinin Kazak bir kadınla uygunsuz bir fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmasıydı.

Olay, Kazakistan'ın Atırav şehrindeki Tengiz petrol sahasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kazak işçilerle Arap işçiler arasında belirli konularda problemler yaşanıyordu. İddiaya göre, en son bir Arap işçinin Kazak bir kadın ile uygunsuz fotoğraf paylaşması olaylarının fitilinin ateşlenmesine neden oldu. Bu durum üzerine Kazak işçilerin şantiyede Arap işçilerin peşine düşerek onları yakaladıkları yerlerde dövmeye başladığı, linç girişiminde bulunduğu belirtildi. Yaşanan kavganın dehşete düşüren görüntüleri sosyal medyada hızla yayılırken petrol sahasının yetkililerinden konuya ilişkin açıklama yapılmadı. Yapılan haberlerde bölgeye güvenlik ekiplerinin yönlendirildiği ve olay hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Olayın fitilini ateşleyen fotoğraf karesinin sosyal medyada paylaşıldığı iddia edildi. Kazak işçiler, Arap işçinin paylaştığı fotoğrafın uygunsuz olduğunu ve Kazaklara hakaret olduğunu ileri sürdü.

Atırav Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, olayın sabah saat 11.00 sularında gerçekleştiği Sohsolited Contracting Endihering and Prourement S. A. L Offshore şirketi çalışanları arasında ve Libya vatandaşı Eli Daoud’un bir kızla uygunsuz bir fotoğraf paylaşması sonucu yaşandığı doğrulandı.

Petrol şirketi Chevron ise bir açıklama yaptı. Yaşananları doğrulayan petrol şirketi, durumun kontrol altına alındığını ve yabancı işçilerin bölgeden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Son güncelleme: 15:56 01.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more