Sözcü Plus Giriş

Yunanistan’da deprem paniği! İşte son depremler…

Reuters'ın son dakika gelişmesi şeklinde aktardığı haberde Yunanistan'ın başkenti Atina'da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi. Yetkililer depremin kuvvetli olduğunu ama kısa sürdüğünü duyurdu. Bu depremden sadece birkaç dakika sonra Atina yine şiddetli bir depremle sallandı. İlk verilere göre 2 kişi hafif yaralandı. İşte son depremler listesi ve güncel veriler...

Sozcu.com.tr
14:40 -
Yunanistan’da deprem paniği! İşte son depremler…

Yunanistan’ın başkenti Atina beşik gibi sallandı… Avrupa Deprem İzleme Merkezi’nin verilerine göre Atina 5.1 şiddetinde bir depremle sarsıldı. Şehrin 22 kilometre kuzey batısında yaşanan depremde birçok binanın hasar gördüğü açıklandı.

Başkent Atina’daki birçok tarihi yapı hasar gördü.

Deprem uzmanı Manolis Skordilis Yunan TV’si Star TV’ye konuştu. Skordilis, “Deprem yüzeye yakın bir yerde gerçekleşti ve bu sebeple çok şiddetli hissedildi” ifadesini kullandı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken bazı insanların asansörde mahsur kaldığı belirtildi.

Öte yandan depremden sadece 40 dakika sonra aynı bölgede ikinci bir deprem meydana geldi. Aynı noktada yaşanan depremin şiddetinin 4.4 olduğu açıklandı.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Son güncelleme: 17:11 19.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more