Sözcü Plus Giriş

Libya’daki 6 Türk serbest bırakıldı

Libya'da Hafter güçlerinin alıkoyduğu 6 Türk vatandaşı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı... Dışişleri Bakanlığı kaynakları 6 Türk denizcinin serbest bırakıldığını açıkladı.

13:08 -
Libya’daki 6 Türk serbest bırakıldı

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hami Aksoy Libya’da Halife Haftar’a bağlı milislerce alıkonulan altı Türk vatandaşının serbest bırakıldığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Libya’da altı Türk vatandaşının alıkonulduğunu dün açıklamış, serbest bırakılmamaları halinde Haftar’a bağlı güçlerin Türkiye için meşru hedef olacağını bildirmişti.

Öte yandan bu sıcak gelişme sonrasında Milli Savunma Bakanlığı, bir açıklama yaptı. Türkiye’de yayın yapan bazı internet sitesi ve sosyal medyada Libya’da gözaltına alınanlar arasında askeri personel bulunduğuna dair iddiaların ortaya çıktığını duyuran MSB, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında Libya’da gözaltına alınanlar arasında askeri personel olduğuna yönelik bilgiler paylaşılmaktadır. Söz konusu bilgiler gerçek dışı olup, dış güçlere hizmet eden düşmanca bir tavır niteliğindedir” denildi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Libya'da Hafter güçleri ile savaşın eşiğindeyiz: Ankara'dan çok sert açıklamaSon dakika... Libya'da Hafter güçleri ile savaşın eşiğindeyiz: Ankara'dan çok sert açıklama
Son güncelleme: 15:56 01.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more