Sözcü Plus Giriş

Mısır’da intihar saldırısı! İki ölü iki yaralı

Mısır'ın Başkenti Kahire'deki El-Ezher Camisi yakınında düzenlenen intihar saldırısında iki güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, ikisi yaralandı.

00:14 -
Mısır’da intihar saldırısı! İki ölü iki yaralı

Mısır İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 15 Şubat'ta Giza'da el yapımı bomba ile düzenlenen saldırının faillerinin bulunması için gerçekleştirilen operasyon çerçevesinde polis tarafından takip edilen kişinin, El-Ezher Camisi yakınlarında üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiği, saldırıda iki güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği, ikisinin yaralandığı belirtildi.

AA

Kahire'nin Giza bölgesinde cuma günü el yapımı bombayla saldırı düzenlenmişti.

SALDIRIYA KINAMA

Mısır’da El-Ezher Kurumu ve Mısır Müftülüğü, El-Ezher Camisi'nin yakınında düzenlenen intihar saldırısını kınadı.

El-Ezher tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki güvenlik görevlisinin hayatını kaybetmesi ve ikisinin de yaralanmasına neden olan terör eyleminin en ağır ifadelerle kınandığı kaydedildi.

Güvenlik görevlilerinin şüphelileri takip ederek daha büyük bir saldırıyı engellediğine dikkat çekilen açıklamada, ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dilendi.

Mısır Müftülüğü de saldırıyı kınayarak, terör örgütlerinin Mısır'daki güven ortamı ve istikrardan rahatsız olduklarını belirtti. Müftülükten yapılan yazılı açıklamada, Mısır Müftüsü Şevki Allam'ın saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı dilediği ifade edildi.

Mısır Başsavcısı Nebil Sadık’ın saldırıyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. AA

Son güncelleme: 11:12 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more