Sözcü Plus Giriş

Reza Zarrab davasında flaş gelişme! Gardiyan Casado 3 yıl hapse mahkum edildi

Reza Zarrab'ın rüşvet verdiği gardiyan Victor Casado 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca Casado, rüşvet olarak kabul ettiği parayı geri ödeyecek.

23:44 -
Reza Zarrab davasında flaş gelişme! Gardiyan Casado 3 yıl hapse mahkum edildi

ABD’de İran yaptırımlarını delmekten tutuklu bulunduğu dönemde Reza Zarrab’ın rüşvet verdiğini iddia ettiği gardiyan Victor Casado, çıkarıldığı ceza duruşmasında 3 yıl hapse mahkum edildi.

İLGİLİ HABERZarrab'ın köşkünde kimseyi bulamadıkları için keşif yapılamadıZarrab'ın köşkünde kimseyi bulamadıkları için keşif yapılamadı

SUÇLAMALARI KABUL ETMİŞTİ

Zarrab'dan New York'taki Türk avukatı aracılığıyla rüşvet aldığını kabul eden Casado, son çıkarıldığı duruşmada suçlamaları kabul etmişti.

New York'taki Metropolitan Hapishanesine (MCC) Zarrab için alkol, cep telefonu ve bazı ilaç ile vitaminler dahil birçok maddeyi soktuğunu itiraf eden Casado, toplam 45 bin dolar civarında rüşvet aldığını ve bunun başka bir tutuklu aracılığıyla kendisine ilettiğini itiraf etti.

İLGİLİ HABERReza Zarrab ağzının tadını biliyor... Yıllardır De Niro'yu reddeden lokantada yer bulmak zorReza Zarrab ağzının tadını biliyor... Yıllardır De Niro'yu reddeden lokantada yer bulmak zor

“DIŞARIDAN BİR İHTİYACI VARSA BİLDİRSİN YETER”

Zarrab'ın cezaevinde kaldığı dönemde etrafındaki diğer tutuklular için de para harcadığını ve oldukça zengin bir insan olduğunu fark ettiğini ve bu yüzden diğer tutukluya “Zarrab dışarıdan bir ihtiyacı varsa, Casado'ya bildirsin yeter” dediği belirtilen gardiyan Casado, rüşvet paralarının Dominik Cumhuriyeti'ndeki ailesine havale edilmesini istediği iddia edilmişti.

İran’a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamak gibi suçlamaları kabul  ettikten sonra savcılık için diğer sanık Hakan Atilla aleyhine itirafçı tanıklık yapan Zarrab, geçtiğimiz Mayıs ayında New York Güney Bölgesi Başsavcılığı'nın isteği doğrultusunda davanın hakimi Richard Berman tarafından şartlı tahliye edilmişti. Zarrab geçtiğimiz eylül ayında New York'ta önce bir restoran daha sonra da bir otelden çıkarken görüntülenmişti. DHA

Son güncelleme: android-time 14:46 14.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more