Sözcü Plus Giriş

SKANDAL! Parlamenterlerden çalışanlara cinsel taciz

İngiltere, milletvekillerinin Temsilciler Meclisi çalışanlarını taciz ettiğini gözler önüne süren bir araştırmayı konuşuyor.

Sozcu.com.tr
14:26 -
SKANDAL! Parlamenterlerden çalışanlara cinsel taciz

Hukukçu Gemma White tarafından gerçekleştirilen bağımsız soruşturma sonucunda Parlamento çalışanlarının siyasetçiler tarafından suistimal edildiği tespit edildi.

İngiliz The Mirror gazetesinin haberine göre; Gemma White, onlarca Parlamento çalışanıyla mülakat gerçekleştirdi.

White, çoğu Parlamento üyesinin çalışanlarına saygıyla yaklaştığını belirtse de, zorbalık ve tacizin de oldukça yaygın olduğuna ve toplu bir yanıt verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İLGİLİ HABERMilyarder işadamının evinden çıkan çıplak fotoğraflar deprem yarattıMilyarder işadamının evinden çıkan çıplak fotoğraflar deprem yarattı

White, Parlamento çalışanlarının elle tacize uğramasına yönelik kanıtlara ulaştığını açıkladı.

220 KİŞİ YAŞADIKLARINI ANLATTI

Raporda bir kadın personelin mesaisine ilişkin kullandığı “hayatımın en stresli ve düşmanca dönemi” ifadesi dikkat çekti. Adı belirtilmeyen çalışan, “Tüm benlik duygum altüst oldu ve o ofiste yaptığım tüm işlere rağmen en sonunda kendimi aciz ve beceriksiz hissettim” dedi.

Bir başka Parlamento çalışanı ise, “Temsilciler Meclisi’nde siyasi bir iş edinmek kimi tanıdığınıza ve kiminle ilişkili olduğunuza bağlı olduğu sürece, cinsel taciz hevesli gençler için kaçınılmaz olarak katlanılan bir durum olacaktır” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLisede taciz skandalıLisede taciz skandalı

220 kişinin tanıklıklarının dilendiği soruşturmada, en yaygın şikâyet ise milletvekillerinin halk arasında ve düzenli olarak çalışanları küçümsemesi, hor görmesi ve aşağılaması oldu.

Son güncelleme: 14:46 11.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more