Sözcü Plus Giriş

Time yılın insanını seçti: Greta!

ABD merkezli Time dergisi, 2019'a damga vuran ismi açıkladı. Dergi İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg'i yılın insanı seçti.

Sozcu.com.tr
15:59 -
Time yılın insanını seçti: Greta!

Küresel ısınmaya karşı başlattığı ‘Gelecek İçin Cuma' (Fridays For Future) eylemleriyle dünya çapında bir hareket başlatan İsveçli lise öğrenci Greta Thunberg, büyük bir onura layık görüldü.

Time’ın ‘Greta Thunberg Gençliğin Gücü’ başlığıyla yayınladığı kapak.

ABD’nin saygın dergilerinden Time, geleneksel hale gelen yılın ‘en’lerini açıkladı. Dergi, en prestijli kategori olan ‘yılın insanı’ için dünyanın birçok yerinde küresel ısınmaya karşı eylemlere katılan 16 yaşındaki Greta’nın seçildiğini duyurdu.

İLGİLİ HABERDiCaprio'dan Greta'ya destek: O bizim zamanımızın lideri!DiCaprio'dan Greta'ya destek: O bizim zamanımızın lideri!

Derginin internet sitesinde Greta’nın BM zirvesinde yaptığı konuşmadan, dünya çapındaki eylemlerde binlerce kişiye seslenmesine kadar olan yolculuğuna da yer verildi.

İLGİLİ HABER121 yıllık kare sosyal medyayı birbirine kattı: Greta bir zaman yolcusu121 yıllık kare sosyal medyayı birbirine kattı: Greta bir zaman yolcusu

16 yaşındaki Greta, Ağustos 2018'de İsveç'in iklim değişikliği konusunda harekete geçmesini sağlamak için parlamento önünde oturma eylemleri başlatmış, ‘Fridays For Future’ eylemleri ile Avrupa'da iklim değişimine karşı yapılan öğrenci eylemlerinin sembolü haline gelmişti.

İLGİLİ HABERGreta 75 bin dolarlık ödülü reddetti: Güzel sözleri bırakın eyleme geçinGreta 75 bin dolarlık ödülü reddetti: Güzel sözleri bırakın eyleme geçin

 

Son güncelleme: 10:13 13.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more