Sözcü Plus Giriş

Trump, Kongre toplantısını terk etti

ABD Başkanı Trump, hükümetin yeniden açılması ve Meksika sınırına yapılacak duvar hakkında görüşmek üzere bir araya geldiği Kongre liderleriyle yaptığı toplantıyı terk etti.

Sozcu.com.tr
00:11 -
Trump, Kongre toplantısını terk etti

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre’dekli Demokrat liderlerle gerçekleştirdiği ve hükümetin kapalı olmasına neden olan Meksika sınırına yapılacak duvarla ilgili toplantıyı terk etti.

Trump görüşmeyi “Tamamen zaman kaybıydı” sözleriyle niteledi.

Hükümetin kapanmasının 19. gününde bir araya gelen Trump ve Demokrat parti liderleri Meksika duvarı konusunda anlaşamayınca toplantı yarıda kesildi.

Trump, Twitter’dan “Chuck ve Nancy ile toplantımızı terk ettim, tamamıyla zaman kaybı. 30 gün içerisinde hükümeti açarsam duvarı ya da çelik bariyerleri içeren Sınır Güvenliği’ni kabul edecek misiniz diye sordum. Nancy ‘Hayır’ dedi, ben de ‘Güle güle’ dedim, başka hiçbir şey işe yaramaz!” açıklamasını yaptı.

Demokratlar, Trump’ın bu tutumunu ‘öfke krizi’ olarak tanımladı ve Trump’ın sınır duvarı projesini kabul etmedikleri için toplantıdan ayrıldığını belirttiler.

İLGİLİ HABERSon dakika | ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Trump çekilmekte kesin kararlıSon dakika | ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Trump çekilmekte kesin kararlı
Son güncelleme: android-time 14:48 14.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more