Sözcü Plus Giriş

Trump’tan bir Türkiye açıklaması daha!

ABD Başkanı Trump'tan Türkiye ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Trump, "Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Erdoğan'la çok iyi bir ilişkimiz var. Erdoğan'a 'IŞİD'liler sizin sorumluluğunuz' dedim. Eğer Türkiye yanlış bir şey yaparsa onların ekonomisini yıkarız" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 10:24, 08/10/2019
Trump’tan bir Türkiye açıklaması daha!

ABD Başkanı Trump’tan Suriye ve Türkiye ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi. Sosyal medyadan yaptığı ilk açıklamada skandal ifadeler kullanan Trump, Türkiye’nin Suriye’ye yapacağı olası müdahale öncesi Türkiye’nin yanlış bir şey yapması halinde Türk ekonomisini daha önce yaptığı gibi yok edeceğini belirtti.

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberleri | Trump'tan skandal Türkiye tweeti: Türk ekonomisini yok ederimSon dakika haberleri | Trump'tan skandal Türkiye tweeti: Türk ekonomisini yok ederim

YİNE TEHDİT ETTİ

Trump bu mesajdan saatler sonra da yeni bir açıklama yaptı. Beyaz Saray’da düzenlenen ABD ile Japonya arasındaki ticaret anlaşmasının imza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu dile getirdi.

Trump, “Suriye’de kimsenin tarafını tutmuyorum. Erdoğan’la çok iyi bir ilişkimiz var. Erdoğan’a ‘IŞİD’liler sizin sorumluluğunuz’ dedim. Suriye’den çekilme konusunda, yapmak zorunda olduğumuz şeyi yaptık. Yıllardır oradayız, artık eve dönme zamanı. ABD bir polis gücü değildir, bu bizim görevimiz olmamalı. Eğer Türkiye yanlış bir şey yaparsa onların ekonomisini yıkarız” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirTrump'a tepki çığ gibi büyüdü: Başka Türkiye yok! | Son dakika haberleriTrump'a tepki çığ gibi büyüdü: Başka Türkiye yok! | Son dakika haberleri
Yayınlanma Tarihi:23:43,