Sözcü Plus Giriş

Trump’tan flaş Türkiye açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye konusunda Barack Obama yönetiminin hata yaptığını vurgulayarak, "Birçok bakımdan çok zor bir durum. Dolayısıyla şu anda (yaptırımlar konusuna) buna bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık" dedi.

Sozcu.com.tr
20:02 -
Trump’tan flaş Türkiye açıklaması!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte’yi Beyaz Saray’da kabul eden ABD Başkanı Trump, Türkiye ile ilgili kısa süre önce yaptığı açıklamadan farklı bir değerlendirme yaptı.

İlk açıklamasında “Türkiye’ye yaptırım konusuna şu anda bakmadıklarını” dile getiren Trump, “Bu durumda Türkiye’ye yaptırımları göz ardı mı ediyorsunuz?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

“Buna bakıyoruz. Birçok bakımdan çok zor bir durum. Önceki yönetim (Barack Obama) bu konuda daha iyisini yapabilirdi. Türkiye bağlamında önceki yönetim çok büyük hatalar yaptı ve bu çok kötü. Dolayısıyla şu anda buna (yaptırımlar konusuna) bakıyoruz, ne yapabileceğimize bakıyoruz. Henüz (kararımızı) açıklamadık.”

İLGİLİ HABERMerakla bekleniyordu: Ve ABD kararını verdiMerakla bekleniyordu: Ve ABD kararını verdi

Trump, bu açıklamasından kısa süre önce, “Türkiye’ye yaptırım getirecek misiniz?” şeklindeki bir soru üzerine, “Hayır. Şu anda buna bakmıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERABD spekülasyonuna Türkiye'den yalanlamaABD spekülasyonuna Türkiye'den yalanlama

ABD önceki gün Türkiye’nin ortak üreticileri arasında yer aldığı F-35 Müşterek Taarruz Uçağı programından çıkarılmasına yönelik sürecin başlatıldığını resmen açıkladı.

İLGİLİ HABERABD'nin F-35 kararının ardından Rusya'dan flaş hamleABD'nin F-35 kararının ardından Rusya'dan flaş hamle
Son güncelleme: 15:05 29.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more