Sözcü Plus Giriş

Trump’tan İran ve Venezeuala’ya müdahale açıklaması

ABD Başkanı Trump, Suriye'deki çekilme hamlesi sonrası Orta Doğu'daki diğer birliklerini de bölgeden çekmeye hazırlanıyor. Trump, Afganistan'daki ABD askerlerini ülkeden çekmeyi düşündüğünü ancak bölgede sadece istihbarat görevlilerinin kalacağını söylediği açıklamasında, Irak'taki askerlerin İran'ı izlemek için bölgede bulundurulacağını belirtti ve iç karışıklık yaşayan Venezuela'ya asker göndermenin seçenekler arasında olduğunu açıkladı.

Sozcu.com.tr
17:42 -
Trump’tan İran ve Venezeuala’ya müdahale açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ı izlemek için Irak’taki ABD askerlerini ülkede tutmak istediğini söyledi. Trump ayrıca Venezuela’ya asker göndermenin de seçenekler arasında olduğunu söyledi

ABD Başkanı Donald Trump Amerikan kanalı CBS’e verdiği röportajda, Venezuela’ya asker göndermenin bir ‘seçenek’ olduğunu belirtti.

Trump, ayrıca Irak’taki Amerikan askerlerinin ‘İran’ı izlemek için’ gerekli olduğunu söyleyerek buradaki askerlerin geri çekilmeyeceğinin sinyalini verdi.

ABD’nin Afganistan’daki askeri varlığına da değinen Donald Trump, bu ülkedeki asker sayısını azaltmak ve sadece istihbaratı bırakmak istediğini söyledi.

İLGİLİ HABERArap basınının iddiası: ABD ve Türkiye Suriye konusunda anlaştıArap basınının iddiası: ABD ve Türkiye Suriye konusunda anlaştıİLGİLİ HABERTrump, INF Anlaşması'ndan çekilme konusunda Rusya'yı suçladıTrump, INF Anlaşması'ndan çekilme konusunda Rusya'yı suçladı
Son güncelleme: android-time 11:00 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more