Sözcü Plus Giriş

ABD Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı

ABD Temsilciler Meclisi'nde oylanarak kabul edilen skandal yasa tasarılarının ardından Ankara'da sıcak bir gelişme yaşandı... Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield'ın Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığını duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 12:40, 30/10/2019
ABD Büyükelçisi Dışişleri’ne çağrıldı

ABD Temsilciler Meclisi’nin oyladığı iki skandal yasa tasarısı sonrasında sıcak gelişmeler yaşanıyor…

Dışişleri Bakanlığı, göreve yakın zaman önce başlayan ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield’ın Dışişlerİ Bakanlığı’na çağrıldığını duyurdu.

İlginizi ÇekebilirÇavuşoğlu: ABD'ye nota verdikÇavuşoğlu: ABD'ye nota verdik

Dışişleri Bakanlığı gelişmeyi, “ABD Temsilciler Meclisince 1915 Olayları ile ilgili alınmış olan tarihi ve hukuki dayanaktan yoksun karar ve Barış Pınarı Harekatı ile bağlantılı olarak ülkemize yaptırımlar uygulanmasını öngören yasa tasarısı ile ilgili olarak ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştır” şeklinde duyurdu.

İlginizi ÇekebilirABD'de Türkiye karşıtı iki karar peş peşe alındıABD'de Türkiye karşıtı iki karar peş peşe alındı

Ankara’nın çok sert bir dille eleştirdiği tasarıların yürürlüğe girmesi için parlamentonun diğer kanadı olan Senato’da da onaylanması gerekiyor. Ancak Senato takviminde bu konularda herhangi bir oylama görünmüyor.

İlginizi ÇekebilirTürkiye karşıtı tasarıya çekimser kaldı: Siyasi bir savaşta sopa olarak kullanılmamalıTürkiye karşıtı tasarıya çekimser kaldı: Siyasi bir savaşta sopa olarak kullanılmamalı

Detaylar geliyor…

Yayınlanma Tarihi:10:06,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more