Sri Lanka katliamında flaş gelişme! Ölü sayısını yanlış hesaplamışlar

Sri Lanka'daki terör saldırısıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Sri Lanka Sağlık Bakanlığı hesaplamada hata yaptıklarını belirterek, 8 ayrı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 359 değil 253 olduğunu duyurdu.

Sri Lanka katliamında flaş gelişme! Ölü sayısını yanlış hesaplamışlar

Bakanlık daha önce 359 olarak açıklanan ölü sayısının, bir hesaplama hatası nedeniyle yüksek olduğunu, gerçek sayının 253 olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı İletişim Departmanı Genel Sekreteri Prasanna Adikari, yaptığı açıklamada, “Pazar günü yapılan terörist saldırıda meydana gelen ölüm sayısını, daha önce bildirildiği gibi 359 değil, 253 olarak revize ediyoruz” dedi.

İntihar bombacıları Pazar günü başkent Colombo ve doğudaki Batticaloa kentindeki otel ve kiliselere saldırmış, patlamalarda yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

Öte yandan ABD’nin Sri Lanka Büyükelçiliği, önümüzdeki hafta sonu yeni terör saldırıları yaşanabileceğine ilişkin bir uyarı yayımladı.

Elçilik, insanları kalabalıklardan ve ibadet yerlerinden uzak durmaya çağırdı. Paskalya saldırılarından önce dış istihbarat servisleri, Sri Lanka makamlarını yaklaşmakta olan saldırılar konusunda uyarmıştı.

ABD elçiliği tarafından yayımlanan açıklamada, “Sri Lanka makamları, ibadethaneleri hedef alan ek saldırıların olabileceğini bildiriyor” ifadelerine yer verdi.

Milyar dolarlık iş adamı 3 çocuğunu Sri Lanka'daki katliamda kaybetti İlginizi Çekebilir Milyar dolarlık iş adamı 3 çocuğunu Sri Lanka'daki katliamda kaybetti