Sözcü Plus Giriş

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: Kaşıkçı cinayeti bir hataydı

Ekim ayında İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin ardındaki sır perdesi açılamadı... Türkiye'nin büyük uğraşları eşliğinde soruşturma devam ederken dün Riyad yönetiminin Dışişleri Bakanı Cubeyr, "Kaşıkçı cinayeti bir hataydı" dedi.

Sozcu.com.tr
10:59 -
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı: Kaşıkçı cinayeti bir hataydı

Kaşıkçı cinayeti sonrasında Riyad yönetiminden itiraf gibi bir açıklama geldi… Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Jubeyr, katıldığı TV programında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. CBS’in Face the Nation isimli programına katılan Cubeyr, “Kaşıkçı’nın ölümü korkunç bir trajedi. Bu bir hataydı. Suudi Arabistan hükümetinin yetkilileri tarafından işlenen bir suçtu ve onların yetkilerini aşan bir hamleydi” dedi.

Cubeyr, soruşturma başlatılacağını söylerken, “Sorumluları bulup onları cezalandıracağız. Veliaht Prens’in bu konuyla hiçbir ilgisi yok. Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi ile ilgili hiçbir emir verilmedi. Bütün ülke bu cinayetten dolayı şok oldu” dedi.

Aylar önce öldürülmesine rağmen Kaşıkçı’nın cesedinin hala bulunamaması hakkında, “Bazı olasılıklar var ve biz katillere cesede ne yaptığını soruyoruz. Bildiğim kadarıyla soruşturma devam ediyor” dedi.

Son güncelleme: android-time 11:04 11.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more