Sözcü Plus Giriş

Pompeo: Suudi Aramco’ya saldırı İran destekli

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Aramco tesislerine yapılan saldırının, savaş sebebi olduğunu söyledi. Suudi Savunma Bakanlığı sözcüsü Albay Turki el Maliki ise petrol tesislerine yapılan saldırının ‘tartışmasız bir şekilde’ İran tarafından desteklendiğini söyledi.

20:29 -
Pompeo: Suudi Aramco’ya saldırı İran destekli

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Cidde'ye yaptığı ziyarette açıklamalarda bulundu. Pompeo yaptığı açıklamada, Suudi Aramco tesislerine yapılan saldırının, Yemen'deki Husi isyancılarının değil, İran'ın sorumlu olduğu bir ‘savaş eylemi' olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERRuhani'den petrol tesisine saldırı çıkışı: Bu yalnızca uyarıydıRuhani'den petrol tesisine saldırı çıkışı: Bu yalnızca uyarıydı

SUUDİ ORDUSU: SUUDİ ARAMCO SALDIRILARI İRAN DESTEKLİ

Suudi Savunma Bakanlığı sözcüsü Albay Turki el Maliki, petrol tesislerine yapılan saldırının ‘tartışmasız bir şekilde' İran tarafından desteklendiğini söyledi.

İLGİLİ HABERRusya'dan Aramco saldırısı açıklamasıRusya'dan Aramco saldırısı açıklaması

Suudi Savunma Bakanlığı, Suudi Aramco tesislerine düzenlenen saldırıda kullanılan seyir füzesi ve silahlı insansız hava araçlarının parçalarını gazetecilere düzenlenen konferansta gösterdi. Konferansta söz alan ordu sözcüsü Albay Turki el Maliki, “Saldırı, tartışmasız bir şekilde İran tarafından destekledi. Saldırı kuzeyden başlatıldı. Tam fırlatılma noktasını tespit etmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.  DHA

Son güncelleme: 23:33 18.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more