Sözcü Plus Giriş

Trump vaktinin yüzde 60’ını kendine ayırıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'daki günlük programının yaklaşık yüzde 60'ını "özel zaman" olarak değerlendirdiği iddia edildi.

23:40 -
Trump vaktinin yüzde 60’ını kendine ayırıyor

Beyaz Saray’da çalışan bir yetkili, ABD Başkanı Donald Trump’ın son 3 ayı kapsayan günlük programını medyaya sızdırdı.

Söz konusu programı yayımlayan Amerikan Axios haber sitesinin iddiasına göre her gün 08.00-11.00 saatlerinde Oval Ofis’te günlük brifinglere katılması gereken Trump, 06.00 civarında kalkmasına rağmen 11.00’e kadar ofise gelmiyor.

Her sabah Beyaz Saray’ın ikamet kısmında yaklaşık 5 saat “özel zaman” geçiren Trump, bu süre içinde televizyon izliyor, gazete okuyor, Twitter’da vakit geçiriyor ve bazı kişiler ile telefon görüşmeleri yapıyor.

İLGİLİ HABERTrump, İçişleri Bakanı adayını açıkladı!Trump, İçişleri Bakanı adayını açıkladı!

‘ÖZEL ZAMAN’ MADDESİNİ TRUMP EKLEMİŞ

Programdaki “özel zaman” maddesi ise Trump rutin başkanlık programından çok sıkıldığı için eski Özel Kalem Müdürü John Kelly tarafından eklendi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, habere ilişkin Axios’a yazılı açıklama gönderdi.

Açıklamada, Trump’ın “özel zaman” kapsamında geçirdiği vakitleri oldukça verimli şekilde kullandığını belirten Sanders, “Başkan Trump, öncekilerden farklı bir liderlik stiline sahip ve sonuçlar da bunu gösteriyor. Bu vakitler, ortalama gününün çoğunu planlanmış toplantılarda, etkinliklerde ve çağrılarda geçiren Başkan Trump’ın, modern tarihin en üretken başkanı olmasına yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı. AA

Son güncelleme: android-time 10:10 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more