Sözcü Plus Giriş

Trump, yeni bakan adayını açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump, yıl sonunda görevinden ayrılacak Enerji Bakanı Rick Perry'nin koltuğu için Bakan Yardımcısı Dan Brouillette'yi aday göstereceğini açıkladı.

00:06 -
Trump, yeni bakan adayını açıkladı!

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, verdiği hizmetler için Perry’e teşekkür etti, bakanın yıl sonunda görevinden ayrılacağını belirtti. Perry’nin daha önce Teksas Valiliği yaptığını, ardından Enerji Bakanlığı görevine geldiğini anımsatan Trump, “Rick aynı zamanda benim dostum. Yeni Enerji Bakanı olarak Bakan Yardımcısı Dan Brouillette’yi aday göstermekten memnuniyet duyuyorum. Dan’ın sektörde eşsiz bir deneyimi var, muhteşem bir iş çıkaracağından şüphem yok.” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABERSon dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump açıklaması!Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump açıklaması!

Trump, dün Teksas’ta yaptığı açıklamada, Perry’nin yıl sonunda görevinden ayrılacağını açıklamıştı.  Perry’nin bu kararının kendisini şaşırtmadığını ifade eden Trump, “Bunu 6 ay önceden biliyordum. Bana yıl sonunda görevinden ayrılıp başka bir iş yapmak istediğini söylemişti. O muhteşem bir adam.” ifadesini kullanmıştı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more