Trump’ın Savunma Bakanı adayı Shanahan!

ABD Başkanı Donald Trump Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) bu görevi vekaleten 1 Ocak’tan bu yana yürüten Patrick Shanahan’ı aday gösterecek.

Trump’ın Savunma Bakanı adayı Shanahan!

Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders yaptığı yazılı açıklamada Shanahan'ın son aylarda Savunma Bakanlığı'na liderlik etmek için “kalifiye ötesi” olduğunu gösterdiğini belirtti.

1986 yılında uçak üreticisi Boeing'de göreve başlayan Shanahan 30 yıllık kariyeri boyunca şirketin Dreamliner uçakları projesinde çalışmıştı. Shanahan Boeing Füze Savunma Sistemleri'nin genel müdürlüğünü de yapmış, Apache, Chinook ve Osprey gibi askeri hava araçları projelerinde de çalışmıştı.

Pentagon'un 1 numarasından Akar görüşmesi yorumu: Hoşuma gidiyor İlginizi Çekebilir Pentagon'un 1 numarasından Akar görüşmesi yorumu: Hoşuma gidiyor

Patrick Shanahan, Başkan Trump'ın Suriye'den ABD askerlerini çekme kararının ardından istifa eden Jim Mattis'in istifasının ardından Savunma Bakanlığı’na vekaleten getirilmişti.

Shanahan, Beyaz Saray'dan kendisinin savunma bakanlığına aday gösterileceğinin açıklanmasının ardından “Başkan Trump'ın bugün beni aday göstereceğini açıklamasından onur duydum. Senato tarafından onaylanmam halinde, Ulusal Güvenlik Stratejimizin agresif şekilde uygulanmasını sürdüreceğim” açıklamasını yaptı. Shanahan ABD ordusunu modernize etme çabalarını da sürdüreceğini söyledi.