Ukrayna’nın yeni başkanı seçim yorgunluğunu Türkiye’de atacak

Ukrayna'da devlet başkanlığı seçimlerinden galip çıkan Vladimir Zelenskiy, seçim kampanyası yorgunluğunu Türkiye tatiliyle atacak. Çocuklarıyla birlikte Türkiye'ye gideceğini sosyal medyadan duyuran Zelenskiy, dört ay sonra ilk kez dinleneceğini söyledi.

Ukrayna’nın yeni başkanı seçim yorgunluğunu Türkiye’de atacak

Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şeffaf olma konusunda anlaştık. İşte böyle. Türkiye’ye uçuyoruz. Çocukları yıllık eğlence
festivaline götürüyorum” dedi.

Son dört aydır ilk defa bir hafta sonu tatili yapacağını belirten Zelenskiy, Ukrayna’ya iki gün sonra döneceğini bildirdi.

Zelenskiy’nin Bodrum’da beş yıldızlı bir otele yerleştiği öğrenildi.

Zelenskiy Türkiye’ye gelişini bu paylaşımla duyurdu.

Ukrayna’da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda komedyen Vladimir Zelenskiy yüzde 73,22 ile seçimin galibi olmuş, rakibi Petro Poroşenko yüzde 24,45’te kalmıştı.

RUSYA: HALA ŞANS VAR

Zelenskiy’nin seçimi kazanmasının ardından Rusya’dan da ılımlı açıklamalar yapılmıştı. Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Zelenskiy’nin Ukrayna devlet başkanlığı seçimlerindeki zaferini değerlendirmiş ve yeni yönetime sağduyu çağrısı yapmıştı.

Medvedev, “Ukrayna ile Rusya arasında daha iyi bir etkileşim için hala şans var. Bunun için ne lazım? Öncelikle ülkenin doğusundaki durum dahil, Ukrayna’daki tüm politik gerçekleri dikkate alan, dürüst, pragmatik ve sorumlu bir yaklaşıma ihtiyaç var” ifadelerini kullanmıştı.