Sözcü Plus Giriş

Türkiye’ye 73 ton altın iddiası! Maduro’yu kızdıran söylenti

Tarihinin en büyük ekonomik ve siyasi krizlerinden birini yaşayan Venezuela'da yeni bir tartışma yaşanıyor... Tartışmayı başlatan ise Maduro karşıtlığıyla bilinen muhalif vekillerden Carlos Paparoni. Paparoni dün gece Maduro'nun Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne 73 ton altın sattığını ve bunun düzenlemeye aykırı olduğunu söyledi.

Sozcu.com.tr
07:41 -
Türkiye’ye 73 ton altın iddiası! Maduro’yu kızdıran söylenti

Reuters’ın son dakika gelişmesi şeklinde abonelerine aktardığı haberde, Venezuela hükümetinin geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’ye 73 ton altın sattığı iddia edildi. İddianın sahibi ise Venezuelalı muhalif vekil Carlos Paparoni.

Paparoni, Maduro yönetiminin kanunlara aykırı bir şekilde altın satışını gerçekleştirdiğini iddia etti. Paparoni, pazartesi gününden itibaren Maduro yönetiminin Avrupa Birliği’ndeki bankaları arasında para transferi yapamadığını da öne sürdü. Venezuela hükümeti konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Paparoni’nin bu iddiaları herhangi bir belgeye dayandırmadan yapması tepki çekti. Muhalif siyasetçi 27.3 tonluk altının Abu Dabi merkezli bir yatırım firması tarafından satın alındığını, Venezuela’nın Türkiye’ye de 23.9 ton altın sattığını öne sürdü. Paparoni, Maduro yönetiminin bu satış için Ulusal Meclis’ten izin alması gerektiğini fakat Venezuela Devlet Başkanı’nın bu şekilde bir izin almadığını duyurdu.

İLGİLİ HABERVenezuela'nın zengin çocukları sosyal medyanın gündemindeVenezuela'nın zengin çocukları sosyal medyanın gündeminde
Son güncelleme: 15:32 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more