Sözcü Plus Giriş

Yakılarak öldürülmüştü… Jahan Rafi’nin katillerine idam cezası!

Bangladeş'in başkenti Dakka'da Jahan Rafi'nin yakılarak öldürülmesine ilişkin açılan davada yargılanan sanıklar, ölüm cezasına mahkum edildi.

14:27 -
Yakılarak öldürülmüştü… Jahan Rafi’nin katillerine idam cezası!

Savcı Hafız Ahmed kararın, Bangladeş’te cinayet işleyen herhangi birinin cezasız kalamayacağının kanıtı olduğunu söyledi. Ölüm cezasına çarptırılanlar arasında cinayet emrini veren okul müdürü, genç kızın sınıf arkadaşları ve 2 yerel siyasetçi de bulunuyor.

Soruşturmada bazı polis memurlarının da kızın “aslında intihar ettiğini” öne sürerek olayın üstünün kapatılması için zanlılarla iş birliği
yaptığı tespit edildi.

Jahan Rafi, başkente 160 kilometre uzaklıktaki Feni şehrinde mart ayının sonlarında öğretmeninin cinsel tacizine uğradığı iddiasıyla polise şikayette bulunmuştu. Genç kızın şikayetini geri çekmesi için baskı altına alındığı ileri sürülmüştü.

Şikayetinden 11 gün sonra yakıcı bir maddeyle uğradığı saldırıda vücudunun yüzde 80’i yanan genç kız, 4 gün sonra 10 Nisan’da hayatını kaybetmişti. Ülkede büyük yankı uyandıran ve infiale neden olan olayın ardından binlerce kişi sokaklara dökülmüş ve genç kız için adaletin tecelli etmesi çağrısında bulunulmuştu.

Son güncelleme: 14:35 24.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more