Sözcü Plus Giriş

Yeni Zelandalı polis şefinden duygusal konuşma

Yeni Zelandalı Müslüman Başkomiser Naile Hasan, ülkede yaşanan terör saldırısının ardından toplanan kalabalığa hitap ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

20:52 -
Yeni Zelandalı polis şefinden duygusal konuşma

Yerel basında çıkan haberlere göre, Christchurch’de iki camiye düzenlenen terör saldırısının kurbanları için Auckland’da toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmaya dua okuyarak başlayan Başkomiser Hasan, gözyaşlarına hakim olamadı.

İLGİLİ HABERCami saldırısından kurtulan Türk vatandaşı: 2-3 saniye geç kalsaydım ölmüştümCami saldırısından kurtulan Türk vatandaşı: 2-3 saniye geç kalsaydım ölmüştüm

Hasan, “Yeni Zelanda emniyetindeki yönetici konumundan ve Müslüman olmaktan gurur duyduğunu” belirterek ülkede Müslümanlar ve herkesin çok zor bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Christchurch’de yaşananlar karşısında hem kendisinin hem de meslektaşlarının dehşete düştüğünü dile getiren Hasan, “Herkesi temin etmek isterim ki bu kahreden saldırının kurbanlarına azami derecede saygıyla davranılması için her şeyi yapıyoruz” dedi.

Naile Hasan

Terör saldırısından etkilenenlere destek verilmesi konusunda Müslümanlar ve Müslüman liderlerle bir arada çalıştıklarını Naile Hasan, ülke çapında İslam merkezleri ve camilerin çevresinde görevli polis sayısının artırıldığını sözlerine ekledi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde, cuma namazı sırasında 10 dakika arayla iki camiye düzenlenen terör saldırılarında 50 kişi yaşamını yitirmişti.

AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more