Sözcü Plus Giriş

Zarif’ten Trump’a ‘B Takımı’ uyarısı!

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'a, "B Takımı" olarak adlandırdığı "savaş çığırtkanı ve komplocu grubun planları" hakkında uyarıda bulundu.

21:28 -
Zarif’ten Trump’a ‘B Takımı’ uyarısı!

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Twitter hesabından, B Takımı olarak adlandırdığı Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid’e karşı Trump’ı uyardı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, geçen hafta Teksas A&M Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, “Ben CIA direktörüydüm. Yalan söyledik, aldattık ve çaldık” dediği görüntüleri paylaşan Zarif, “Sen Dışişleri Bakanlığı görevinde de aynısını yapmaya devam ediyorsun” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERİran Dışişleri Bakanı Zarif Türkiye'ye geliyorİran Dışişleri Bakanı Zarif Türkiye'ye geliyor

‘B TAKIMI’NA DİKKAT ET!’

Zarif, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Donald dikkat et. Sen maliyetli aptalca müdahalelere karşı kampanya yürüttün. Aldatıcı, savaş çığırtkanı ve kasaplardan oluşan B Takımı senin umduğundan daha fazlası için komplolar kuruyor”.

Sputnik’te yer alan habere göre İran Dışişleri Bakanı, mesajının sonunda Trump’a, ABD’nin Irak ve Afganistan’ı işgal ettiği dönemin başkan yardımcılığını üstlenen Dick Cheney’in hayatını anlatan “Vice” filmini izlemesini önerdi.

İLGİLİ HABERWall Street Journal: 21 ülke Trump'ı Suriye'de yalnız bıraktıWall Street Journal: 21 ülke Trump'ı Suriye'de yalnız bıraktı
Son güncelleme: 21:37 24.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more