20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak… İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ataması yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için sözlü sınav başvuruları yapıldı ve ardından sözlü sınava girilecek yerler belirlendi. Sözleşmeli öğretmen adayları şimdi de sözlü sınavların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı ne zaman? İşte sözlü sınav tarihleri...

20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak… İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması için başvurular tamamlandı ve sözlü sınav yerleri belli oldu. İlk olarak sözlü sınavlara girecek olan adaylar sınavların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bakanlığın internet sitesinden, sözleşmeli öğretmenliğe başvuru ve atama sürecine ilişkin duyuru yapıldı. Peki sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavı ne zaman? İşte detaylar…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

Açıklanan başvuru takvimine göre, sözlü sınavlar 12-30 Haziran’da yapılacak ve sonuçlar 4 Temmuz’da ilan edilecek.

Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek. Bu adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler, herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERİNİ ÖĞREN

SÖZLÜ SINAV İTİRAZLARI NE ZAMAN?

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz’da alınacak ve 16 Temmuz’da sonuçlandırılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BRANŞ DAĞILIMLARI NASIL OLACAK?

Kurumun yaptığı açıklamaya göre atamalarda branş dağılımları şu şekilde olacak; Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)