Sözcü Plus Giriş

2019-2020 Okullar ne zaman açılacak?

Milyonlarca öğrenci okulların açılacağı tarihi iple çekiyor. Bayram tatilinin ardından öğrencilerin yeni bir eğitim hayatına başlamasına çok az bir süre kalmış olacak. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başlangıç tarihi...

22:48 -
2019-2020 Okullar ne zaman açılacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılı 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5'inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9'uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA TATİL SİSTEMİ DEĞİŞİYOR

“Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete'de yayımlandı.Bakanlıkça daha önce açıklanan yeni çalışma takvimi kapsamında kasım ve nisan aylarında birer haftalık ara tatil yapılmasına ilişkin uygulama yönetmelikte düzenlendi. Buna göre, ders yılı iki döneme ayrılacak ve her dönemde bir ara tatil yapılacak. Ders yılının başlaması, ara tatiller, yarıyıl tatili, yaz tatili ile ders kesimi tarihleri Bakanlıkça belirlenecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more