Sözcü Plus Giriş

2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL 2. dönem kayıt tarihleri belli oldu!

Açık Lise kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak? AÖL ikinci dönem kayıt yenileme, ilk kayıt ve mazeretli kayıt tarihleri belli oldu. 2019 yılında Açık Lise yani AÖL öğrencileri için kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak merak ediyor. Peki AÖL kayıt yenilemeleri ne zaman başlayacak?

Güncellenme: 16:00, 02/01/2019
2019 AÖL kayıt yenileme ne zaman başlayacak? AÖL 2. dönem kayıt tarihleri belli oldu!

MEB AÖL 2018-2019 iş takvimi yayınlandı. Açık lise kayıtları lise hayatına açık öğretimden devam eden öğrenciler için çok büyük önem taşıyor. Öğrenim hayatına uzaktan eğitim yoluyla devam etmek isteyenler haberimizden AÖL kayıt yenileme tarihlerini öğrenebilirler. Açık Öğretim Liseleri (AÖL) senede 3 dönem olarak devam eden bir müfredat programına sahiptir. AÖL'de kayıt yaptıracak öğrencilerin izlemesi gereken adımlar haberimizde.

AÖL KAYIT YENİLEMELERİ NE ZAMAN?

Açık Öğretim Lisesi 2018-2019 2. Dönem İlk Kayıt işlemleri 9 Ocak 2019 ile 6 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

MEB AÖL İŞ TAKVİMİ

aol-kayit-yenileme-2019

KİMLER AÖL ÖĞRENCİSİ OLABİLİR?

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur.
Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

AÖL’DE KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPACAKLAR DİKKAT

AÖL'de kayıt yaptıracak öğrenciler şu adımları izleyecek. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

meb
Yayınlanma Tarihi:12:00,