Sözcü Plus Giriş

2019 DGS sonuçları sorgulama: DGS cevap kağıtları yayınlandı!

Binlerce öğrencinin merakla beklediği haber bugün ÖSYM'den geldi! 2019 DGS sonucu açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri öğrenebiliyorlar. Ayrıca DGS cevap kağıtları da sınav sonuçlarının açıklanmasından kısa bir süre sonra yayınlandı.

18:05 -
2019 DGS sonuçları sorgulama: DGS cevap kağıtları yayınlandı!

30 Haziran’da düzenlenen 2019 DGS sınavının sonuçları yayınlandı. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yürütülüyor. ÖSYM, 2019-DGS cevap kağıtlarını ve aday cevaplarını erişime açtı.

2019 DGS SONUCU SORGULAMA EKRANI

DGS CEVAP KAĞIDI SORGULAMA EKRANI

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 30 Haziran’da uygulanan 2019-DGS adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve burada yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru yanıtları, 10 gün süreyle “https://ais.osym.gov.tr” adresinden incelenebilecek.

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçerek, sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, aday cevaplarını ve soruların doğru yanıtlarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, cevapların ve cevap anahtarının yer aldığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru yanıtı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilecek. Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.

AA

Son güncelleme: 18:26 25.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more