Sözcü Plus Giriş

LGS sonuçları saat kaçta açıklanır? MEB 2019 LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı

Binlerce öğrenci büyük bir heyecan içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak LGS sınav sonuçları duyurusunu bekliyor. Lise Giriş Sınavı sonuçları, MEB'in duyuru sayfasından açıklanacak. LGS'ye giren öğrenciler için sonuç tarihi geldi ve LGS'de ter döken öğrenciler LGS sınav sonuçlarının ne zaman ve nereden açıklanacağını merakla araştırıyor. Peki LGS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar...

00:37 -
LGS sonuçları saat kaçta açıklanır? MEB 2019 LGS sınav sonuçları sorgulama ekranı

Eski adı TEOG olan ve akıllarda bir çok soru işareti bırakan LGS’de bugün sonuç günü. Öğrenciler ve velilerin gözü kulağı gelecek LGS sınav sonuçları haberinde. Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Giriş Sınavı sonuçlarını 24 Haziran Pazartesi günü açıklayacağını duyurdu, ancak saat belirtilmedi. MEB sınav sonuçlarını henüz açıklamış değil. Haberimizde bulunan link aracılığıyla LGS sonuçlarınızı açıklandığı anda sorgulayabilirsiniz. Öğrenciler LGS sonuçlarını http://www.meb.gov.tr/ sayfasından görüntüleyebilecekler.

LGS SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

LGS sonuçları ise 24 Haziran Pazartesi günü açıklanacak. Sonuçların saat kaçta açıklanacağına dair ise bir bilgi henüz yok. Kılavuzun da hemen ertesi gün yayımlanması bekleniyor. Tercih başvurularının ise temmuz ayının ilk haftası başlaması bekleniyor.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

LGS PUAN HESAPLAMA İŞLEMİ

Öğrencilerin Ham Puanının Hesaplaması

Standart puan ve toplam ağırlıklı standart puan hesaplama formülü aşağıda verilmiştir.


Öğrencilerin Toplam Ağırlıklı Standart Puan (TASP) Hesaplaması

Hesaplanan Toplam Ağırlıklı Standart Puan, kendi içinde en küçüğü 100 ve en büyüğü 500 olan bir puan dağılımına dönüştürülecektir.

Bu puanların bulunmasında aşağıdaki formül uygulanacaktır.

Son güncelleme: 07:41 24.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more