23 Nisan 2019 resmi tatil mi? 22 Nisan 2019 Pazartesi okullar tatil mi? MEB yanıtladı!

23 Nisan hazırlıkları ülke genelindeki tüm hızıyla devam ederken öğrenciler ve veliler 23 Nisan’da ve bir önceki olan 22 Nisan Pazartesi günü okulların tatil olup olmadığını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 yılı resmi tatiller takvimini internet sayfası üzerinden daha önce duyurmuştu. Peki 23 Nisan resmi tatil mi? 22 Nisan’da okullar tatil edilecek mi? İşte merak edilenler...

23 Nisan 2019 resmi tatil mi? 22 Nisan 2019 Pazartesi okullar tatil mi? MEB yanıtladı!

Öğrencilerin heyecanla beklediği 23 Nisan 2019’a kısa bir süre kaldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu gün olan 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor. Öğrenciler ve veliler 23 Nisan 2019 tatil mi, 22 Nisan 2019 Pazartesi günü tatil olacak mı merak ediyor. İşte MEB’in tatil yanıtı…

23 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. 23 Nisan MEB’nin yayımladığı takvime göre resmi tatil günleri içerisinde yer alıyor.

22 NİSAN TATİL Mİ?

22 Nisan resmi tatil olarak ilan edilmedi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ TARİHİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bütün Dünya çocukları birlikte kutlarlar.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.” diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan'da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan'da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar.