ALES soruları ve cevapları açıklandı!

ÖSYM, dün düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/3) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. İşte ALES soruları ve cevapları sorgulama ekranı...

ALES soruları ve cevapları açıklandı!

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, ALES/3 temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10’una siteden erişim sağlanabilecek. Sınava başvuran adaylar ise temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına “https://ais.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebilecekler.

ALES SORULARI VE CEVAPLARI- TIKLA ÖĞREN

ALES’E NASIL HAZIRLANILIR?

Sizin için sözel mi, sayısal mı yoksa eşit ağırlık mı önemli? Bu sorunun cevabını verdikten sonra türkçe ve matematikte konu dağılımını dikkatle incelemelisiniz.

Hedef belirlemek size sonuç getirir. Bu nedenle türkçe ve matematikten almanız gereken puana göre bir hedef belirleyin

Artık hedefiniz olduğuna göre bir ya da daha fazla soru bankası kitabı temin etmelisiniz. Mümkünse farklı yayınların kitaplarını satın alın. Ve seçtiğiniz kitaplarda soru çözümlerinin anlatımlı olmasına dikkat edin.

ALES hazırlık kitapları size hem türkçe hem de matematikte sınavda karşısınıza çıkabilecek tüm konuları verecek. Her gün en az 20 soru çözerek hangi konuda iyi hangisinde kötü olduğunuzu belirleyebilirsiniz.

Kitapları bitirdikten sonra en az haftada bir deneme sınavı yapmak size eksiklerinizi gösterecektir. Ayrıca zamanı nasıl kullandığınızı da görmüş olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken konu deneme sınavlarını, sınav ortamındaymış gibi yapmak.

Son olarak deneme sınavlarını çıkmış sorulardan çözmek sizi sınava daha iyi hazırlayacaktır. Mutlaka önceki sınavlardaki soruları çözmeye çalışın.

Loading...