AÖF sınav sonuçları için heyecan dorukta! AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık öğretim fakültesi (AÖF) okuyan öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar dönemi AÖF vize sınavında ter döktüler. Binlerce öğrencinin katılım sağladığı AÖF sınavlarının sonuçları heyecanla bekleniyor. Peki, 2019 AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçlarının en geç 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

AÖF sınav sonuçları için heyecan dorukta! AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından AÖF sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu Açık öğretim fakültesi (AÖF) öğrencilerinin merakla beklediği konuların başında geliyor. 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar dönemi AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi iple çeken öğrenciler, AÖF’ün resmi internet sitesine akın ediyor. İşte AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili detaylar…

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Soru ve cevaplar genellikle sınavın ardından 3 gün içerisinde açıklanıyor. Öte yandan AÖF sonuçlarının ise en geç 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

2019 AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

AÇIKÖĞRETİM’DE DERS TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Anadolu üniversitesi bünyesindeki “aof e-ogrenme “ sitesinde ve diğer onlarca forum sitelerinde dersler ve sınavlarla ilgili destek verilmektedir. Anadolu üniversitesinin her ilde bürosu bulunmaktadır, bu bürolarda öğrencilere her konuyla ilgili destek verilmekte, gerekli olan tüm ders kitapları ücretsiz olarak temin edilmektedir.

AÖF'DE MAZERET SINAVI VAR MI?

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.