Sözcü Plus Giriş

AÖL giriş yerleri belli oldu mu? AÖL 3. dönem sınavı ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavlarına kısa bir süre kala öğrenciler sınav yerlerini araştırmata başladı. Peki AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu? AÖL 3. Dönem Sonu Sınavları 6 Temmuz 2018 Cumartesi - 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri 3 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak.

12:48 -
AÖL giriş yerleri belli oldu mu? AÖL 3. dönem sınavı ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 2018-2019 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı belli oldu. AÖL 3. Dönem Sonu Sınavları 6 Temmuz 2018 Cumartesi – 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. Peki AÖL sınav giriş belgeleri açıklandı mı? Sınav giriş belgeleri 3 Temmuz’da erişime açılacak.

AÖL SINAVI NE ZAMAN?

AÖL sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre sınav 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü yapılacak.

AÖL SINAVI SAAT KAÇTA?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak. Buna göre ilk oturum saat sabah 09:30'da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00'te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. Şuan için bu uygulama açıktan üniversite eğitimi görenler içindir.

AÖL 3. DÖNEM SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı takvime göre, AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri 3 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak. Sınav giriş belgesi, MEB’in https://aol.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

AÖL 3. DÖNEM SINAVLARINA KİMLER GİREBİLİR?

6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekiz yaşından gün almış öğrencilerimizden (5 Temmuz 2002 ve daha önce doğumlu) öğrencilik durumu “silik”, “donuk” veya “aktif” olanlar III. Dönem kayıt yenileme işlemini yaptırmaları halinde katılacaktır.

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ise 1 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.Açık lise sınav sonuçlarını; sonuçların açıklanmasının ardından(http://aolweb.aol.meb.gov.tr) bağlantı adresinden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more