Sözcü Plus Giriş

AÖL kayıtları nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme ücretleri ne kadar?

Eğitim hayatına açık lise ile devam edenler bir yandan kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemlerinin ne zamana kadar süreceğini araştırırken bir yandan da AÖL kayıt yenileme ücreti hakkında da detayları araştırıyor. Yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Peki AÖL kayıt yenileme ücreti ne kadar?

14:33 -
AÖL kayıtları nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme ücretleri ne kadar?

AÖL’de eğitim hayatlarını sürdürmeyi planlayan öğrencilerin merakla beklediği kayıt tarihlerinin içindeyiz. Eğitim süresi 4 yıl 8 dönem olan AÖL için kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos itibariyle başladı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. dönem kayıtları, 27 Eylül’e kadar devam edecek. İşte açık lise kayıtları hakkında detaylar…

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21/08/2019 – 27/09/2019 tarihlerinde alınacak.

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin açılması 21 Ağustos 2019

I. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesinin kapatılması 18 Ekim 2019

I. dönem sınava giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması 04 Aralık 2019

KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileme yaptıracak öğrenciler, her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav ücretini ödemek zorundadır. 2019 yılında bir dönem için kayıt yenileme Sınav Bedeli olarak; 30 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more