AÖL sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

AÖL 3. dönem sınavları ise 6-7 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. AÖL sınav giriş belgesini nereden ve nasıl alacağını merak edenler için bilinmesi gerekenler haberimizde... AÖL sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte cevabı...

AÖL sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Açıktan okumak isteyenlerin tercihi olan AÖL’de sınıf geçebilmek için dönemsel sınavlar yapılmaktadır. ÖSYM’nin sınavlarında olduğu gibi AÖL sınavlarında sınav giriş belgesi taşımak zorundalar. AÖL sınav giriş belgesi ile ilgili merak edilen tüm detayları haberimizde sizler için derledik… AÖL sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? İşte bilinmesi gerekenler…

AÖL HAKKINDA BİLGİ

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

AÖL 3. DÖNEM KAYIT VE SINAV TARİHLERİ

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 2 Mayıs 2019 – 14 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak. 3. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi, 02 Mayıs 2019 tarihinde açılacak. 3. dönem ders seçme ve sınav merkezi güncellemesi 14 Mayıs 2019 tarihinde kapatılacak. 3. dönem sınav giriş yerleri 03 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak. 3. Dönem Sonu Sınavları 6 Temmuz 2018 Cumartesi – 07 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 3. dönem sınav sonuçları 01 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem yeni kayıt işlemleri 21 Ağustos 2019 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınav giriş belgesini almak için öncelikle aol.meb.gov.tr internet adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Açılan sayfada en üstte bulunan “Sisteme Giriş” bölümünden “Öğrenci Girişi” sekmesine tıklayın. Yine açılan sayfada sağ tarafta yer alan “Güvenlik Kodu”, “Öğrenci Numarası” ve “Şifre” bölümlerini eksiksiz olarak girdikten sonra bu sayfa üzerinde giriş belgesini yazdırabilecek.

Öğrenciler ayrıca (http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx) bağlantı linkinden öğrenci giriş ekranına ulaşabilir sınavlar ve son duyurular hakkında tüm detayları öğrenebilirler.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) nedir? İlginizi Çekebilir Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) nedir? AÖL nedir? AÖL sınavları ne zaman? İlginizi Çekebilir AÖL nedir? AÖL sınavları ne zaman?
Loading...