Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav giriş yerleri belli oldu! İşte AÖL öğrenci giriş ekranı

AÖL sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL 3. dönem sınav giriş belgeleri MEB'in https://aol.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açıldı. Çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 2018-2019 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağı belli oldu. AÖL 3. Dönem Sonu Sınavları 6 Temmuz 2018 Cumartesi – 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak.

07:28 -
AÖL sınav giriş yerleri belli oldu! İşte AÖL öğrenci giriş ekranı

AÖL sınav giriş yerleri belli oldu. Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrenciler AÖL 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 3. Dönem Sonu Sınavları 6 Temmuz 2018 Cumartesi – 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri 3 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanacak.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

AÖL 3. DÖNEM SINAV YERLERİ BELLİ OLDU

AÖL 3. dönem sınav giriş belgeleri MEB’in https://aol.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açıldı. Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ise 1 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.Açık lise sınav sonuçlarını; sonuçların açıklanmasının ardından(http://aolweb.aol.meb.gov.tr) bağlantı adresinden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

AÖL SINAV TARİHİ

AÖL sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre sınav 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak. Buna göre ilk oturum saat sabah 09:30'da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00'te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. Şuan için bu uygulama açıktan üniversite eğitimi görenler içindir.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

 

 

Son güncelleme: 08:06 03.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more