Sözcü Plus Giriş

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 6-7 Nisan tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavlarının geride kalmasının ardından sınav sonuçları merakla bekleniyor. Peki, Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yayınladığı takvim ile birlikte sonuç tarihini duyurdu.

13:56 -
AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları 6-7 Nisan’da yapıldı. AÖL sınavına giren öğrencilerin merak ettiği sınav sonuçları ile ilgili net tarih açıklandı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, açık lise sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB tarafından 6-7 Nisan tarihlerinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler, MEB'in yapacağı açıklamaya kilitlenmişti. Bakanlık, resmi iş takvimi aracılığıyla 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi 30 Nisan olarak duyurdu.

Yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak “Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Şifre” bilgilerini doğru bir şekilde girerek AÖL 2.dönem sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

AÇIK LİSE SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

AÖL 3.DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıktan lise okuyan öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ise, il ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Toplamda 3 dönem olarak tamamlanan 2018-2019 eğitim öğretimin döneminin 3. dönem kayıt işlemi, 02-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ders seçme ekranı ise 2 Mayıs tarihinde erişime açılacak.

AÖL SINAV TAKVİMİ BELLİ OLDU

Sonraki sınavın giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinde görüntülenebilecek.Öğrenciler, kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerini yaptığı 3. dönem sınavlarına 6-7 Temmuz tarihlerinde girecek. Bu sınavın sonuçları ise 1 Ağustos'ta yayımlanacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more