AÖL sınav sonuçları açıklandı! MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı

Liseyi dışarıdan tamamlamak isteyenlerin beklediği MEB AÖL sınav sonuçları açıklandı. AÖL sınav sonuçlarını bekleyenler için MEB tarih verdi. İşte AÖL sınav sonuçları...

AÖL sınav sonuçları açıklandı! MEB AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı

6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşen AÖL sınavlarının sonuçları açıklandı. AÖL öğrencileri sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekleniyordu. Sınav sonuçları http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklandı. İşte AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı…

AÇIK LİSE SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak “Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Şifre” bilgilerini doğru bir şekilde girerek AÖL 2.dönem sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

sınav sözcü ile ilgili görsel sonucu

AÖL 3.DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıktan lise okuyan öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ise, il ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Toplamda 3 dönem olarak tamamlanan 2018-2019 eğitim öğretimin döneminin 3. dönem kayıt işlemi, 02-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ders seçme ekranı ise 2 Mayıs tarihinde erişime açılacak.